Vidanja Fimaks, 6.000 litri, galvanizata, monoax, franare hidraulica, model FST, cu sistem suplimentar de stins incendii si furtun de pompieri
Cod articol: FST6000-H
Adauga o evaluareCost livrare: 600 ron cu tva inclus (oriunde in tara).
La furnizor
3000 litri- Franare hidraulica
76280.00 LEI
6000 litri -Franare hidraulica
6000 litri -Franare pneumatica
Cisternele Fimaks FST sunt proiectate să aspire pasta din bazine și să se răspândească omogen pe câmpuri. Designul special la înălțime redusă, anvelopele de plutire și șasiul puternic sunt câteva dintre caracteristicile cisternelor de suspensie Fimaks. Aceste caracter ...
Contacteaza-ne telefonic pentru pret sau detalii
Mihaita Budaca
BUCURESTI, DOLJ, GORJ, ILFOV, MEHEDINTI, OLT
Andrei Moiseanu
BUZAU, PRAHOVA, VRANCEA
Sebastian Francu
BRAILA, GIURGIU, IALOMITA, TELEORMAN
Stefan Radu
ARAD, BIHOR, BISTRITA NASAUD, CLUJ, MARAMURES, MURES, SALAJ, SATU MARE
Nicoleta Nitescu
BRASOV, COVASNA, GALATI, HARGHITA, SIBIU, ARGES, DAMBOVITA, VALCEA
Vasile Mitu
CALARASI, CONSTANTA, TULCEA
Marian Ungureanu
BOTOSANI, NEAMT, SUCEAVA
Silviu Colotin
BACAU, IASI, VASLUI
Daniel Crisan
ALBA, CARAS-SEVERIN, HUNEDOARA, TIMIS
Garantie
Service autorizat

Suntem prezenti pe
SISTEMUL ELECTRONIC DE ACHIZITII PUBLICE
Vidanja Fimaks, 6.000 litri, galvanizata, monoax, franare hidraulica, model FST, cu sistem suplimentar de stins incendii si furtun de pompieri
Istoric:
Fimaks exportă in peste 100 de tari. Fabrica avand o suprafața acoperita de producție de 22.000 mp, produce remorci tehnologice, vidanje, remorci de imprastiat gunoi, tocatori de coceni, cositori, greble, prese de balotat culegatoare de porumb.
Prezentare produs:
Cisternele Fimaks FST sunt proiectate să aspire pasta din bazine și să se răspândească omogen pe câmpuri. Designul special la înălțime redusă, anvelopele de plutire și șasiul puternic sunt câteva dintre caracteristicile cisternelor de suspensie Fimaks. Aceste caracteristici permit utilizatorilor să opereze pe orice tip de teren, să depoziteze mașina în clădiri cu înălțime mică și să întrețină mașina cu ușurință.
Cisternele de suspensie Fimaks au pompe italiene puternice care permit utilizatorilor să funcționeze mai repede și să se răspândească pe o zonă mai largă. Există indicatori pentru urmărirea nivelului de presiune și a pastei, supapelor de suprapresiune și joasă presiune și protecția la supraîncărcare a mașinii. Cu acești indicatori și sisteme de siguranță, operatorii pot lucra cu control complet fără a deteriora mașina.
FST 6000 cisterne de suspensie au o capacitate de 6.000 lt cu sistem de aspirație hidraulică. Operatorii sunt capabili să finalizeze procesul de aspirare foarte ușor.
Ca opțiune economică pentru sistemul de aspirație hidraulic, Fimaks oferă un sistem de aspirație manual. Cu ajutorul sistemului de aspirație manual, operatorii conectează manual furtunul la supapa laterală.
Modul de folosire al umplerii si golirii cu apa, in cazul incendiilor:
- se pune maneta de la pompa pe absorbtie
- se monteaza furtunul de absorbtie si se introduce in sursa de apa
- se creeaza vid in interiorul vidanjei
- se deschide robinetul de la furtunul de absorbtie
- se inchide robinetul atunci cand vidanja este plina
- se pleaca la locul incendiului
- se pune maneta de la pompa in pozitia de refulare
- se face presiune in vidanjda
- se monteaza furtunul de pompieri
- se deschide robinetul de la furtunul de pompieri, in timp ce pompierul tine ferm pistolul si il manevreaza in sensul stingerii incediului.
![]() |
Pompa vacuum Hertell - Spania |
![]() |
Pompa hidraulica pentru piciorul de stationare |
![]() |
Levier pentru pompa hidraulica a piciorului de stationare |
![]() |
Usa de acces cisterna |
![]() |
Rigla nivel de incarcare cisterna (pentru varianta de 10000 L) |
![]() |
Vizor pentru nivelul de incarcare superior (pentru varianta de 6000 L ) |
![]() |
Manometru vacum |
![]() |
Butelie de aer pentru sistemul de franare pneumatic |
![]() |
Amortizoare |
![]() |
Dispozitiv de imprastiere ingrasamant cu actionare hidraulica |
![]() |
Trusa de scule |
![]() |
Scara |
![]() |
Protectie sistem de iluminare |
![]() |
Robinet de evacuare furtun pompieristic |
![]() |
Racord refulare cu robinet |
![]() |
Furtun pompieristic |
Vidanja Fimaks, 6.000 litri, galvanizata, monoax, franare hidraulica, model FST, cu sistem suplimentar de stins incendii si furtun de pompieri
Model | - FST 6000 |
- Volum (l): 6000 | |
- Greutate (kg):2000 | |
- Inaltime (m): 2,50 | |
- Latime (m):1,90 | |
- Lungime (m): 5,3 | |
- Priza de putere (rpm): 540 | |
- Capacitatea pompei (lt/min): 4000 | |
- Putere necesara (cp): 50 CP | |
- Roti: 2x(400.60x15.5) | |
- Franare: Hidraulica | |
- Galvanizata: Da | |
Optionale: | |
- Tun imprastiere: Da | |
- Aspiratie hidraulica: Da | |
- Sistem de spalare stradala: Da |
Vidanja Fimaks, 6.000 litri, galvanizata, monoax, franare hidraulica, model FST, cu sistem suplimentar de stins incendii si furtun de pompieri
Tip produs | Vidanje |
Cod Unic | FST6000-H |
Producator | Fimaks |
Capacitate | 6000 litri |
Pozitie custom links | 2 |